Bilder Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal

Gustavsberg Figurin Parian 1900-tal

500 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Parianskulptur "Venus di Milo" 1902 Gustavsberg Höjd c.a: 22 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, Inga övriga anmärkningar.
Figurine Parian from the 20th century Parian sculpture "Venus di Milo" 1902, Gustavsberg. Height approx: 22 cm Condition report: Minor age-based wear and scratches, No other remarks.

DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal

Värdering: 300

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 10 minuter

JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 12 minuter

GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 500

Bud: 850 SEK

Slutar om 14 minuter

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 16 minuter