Bilder Carl-Harry Stålhane Hänkelvas 1900-tal

Carl-Harry Stålhane Hänkelvas 1900-tal

550 SEK

Värdering: 800 SEK

Carl-Harry Stålhane 1920-1990 Vas i glaserat stengods med figurscen och polykrom dekor Märkt: Rörstrand CHS Höjd: 23 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Carl-Harry Stålhane Handle Vase 20th century Carl-Harry Stålhane 1920-1990 Vase in glazed stoneware with figure scene and polychrome decoration Marked: Rörstrand CHS Height: 23 cm Condition report: Minor age-based wear, no other remarks

SOCKERSKÅL & GRÄDDKANNA Arvika keramik, Jonni Karin Böving-Albråten Kanna H:9 cm (kanna spräckt)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

KOPPARBUNKE 1800-tal H:17 cm D:33 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

BÖCKER Donald Duck norska -54, -55

Värdering: -

Bud: 50 SEK

RULLBANDSPELARE Philips

Värdering: -

Bud: 0 SEK