Bilder Ciny Prestige Damur 18K Guld med briljanter 1900-tal

Ciny Prestige Damur 18K Guld med briljanter 1900-tal

21000 SEK

Värdering: 25 000 SEK

Mekaniskt urverk med 17 juveler, Boett & länk tillverkade av 18K vitt guld besatt med 14 briljantslipade diamanter om totalt c.a 0,43 ct. Stämplad. Serienummer boett: 4131 Levereras med originaletui. Längd: 17 cm Vikt: 48,7 gram Vikt utan urverk: 45,4 gram
Ciny Prestige Ladies 18K Gold with brilliants from the 20th century Mechanical movement with 17 jewels, case & link made of 18K white gold set with 14 brilliant-cut diamonds totaling approx. 0.43 ct. Stamped. Case serial number: 4131 Comes with original case. Length: 17 cm Weight: 48.7 grams Weight without movement: 45,4 grams Condition report: No remarks

DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal

Värdering: 300

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 17 minuter

JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 19 minuter

GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 500

Bud: 850 SEK

Slutar om 21 minuter

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 23 minuter