Bilder RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal

RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal

3200 SEK

Värdering: 5 000 SEK

Kromad stomme, klädsel av svart nät sk "netweave", snurrbar, sitthöjd 46, tot höjd 82 cm

DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal

Värdering: 300

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 1 timme 46 minuter

JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 timme 48 minuter

GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 500

Bud: 850 SEK

Slutar om 1 timme 50 minuter

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 1 timme 52 minuter