Bilder IWC, Flatline, guld på stål, 1978

IWC, Flatline, guld på stål, 1978

2200 SEK

Värdering: 3 500 SEK

Herrarmbandsur, IWC Flatline Quartz, 35 mm, guld på stål, ca 1970-talets slut

Boett
Ca 35 mm exkl. krona (38,5 mm lug-to-lug), guld på stål, klämboett, baklock med gravyr "Svenska Lantmännens Riksförbund, Klas Nilsson, 1978, sliten krona, sannolikt original, mineralglas

Urtavla/visare
Ljus urtavla med upphöjda guldfärgade index, kl. 12, 3 och 9 i form av arabiska siffror, subsekund kl. 6, guldfärgade visare med lysmassa

Urverk
Manuellt, kaliber IWC 2405

Band/länk
Flexlänk i rostfritt stål, JB Champion, 18 mm, ej original

Serienummer/Boettnummer
2311494 / 2285598

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 17 timmar 44 minuter

BING & GRÖNDAL. "Blå Måsen", 4 delar.

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Krus. Knabstrup.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 17 timmar 45 minuter

TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal

Värdering: 500

Bud: 200 SEK

Slutar om 17 timmar 46 minuter