Bilder Omega, Speedmaster, 42 mm, 145.022, rostfritt stål, 1969

Omega, Speedmaster, 42 mm, 145.022, rostfritt stål, 1969

43100 SEK

Värdering: 35 000 SEK

Herrarmbandsur, kronograf, Omega Speedmaster Professional, s.k. "Pre-Moon", 42 mm, referens 145.022-69 ST, rostfritt stål, ca 1969

Boett
Ca 42 mm exkl. krona (48 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, s.k. "DO90/DON-bezel", signerad krona, signerat plexiglas

Urtavla/visare
Matt svart urtavla med index målade med lysmassa (Tritium), subdials kl. 3, 6 & 9, vita visare med lysmassa, märkt "T Swiss Made T"

Urverk
Manuellt, kaliber Omega 861

Band/länk
Svart läderband av rallytyp, 20 mm, ej original, tillsynes oanvänt

Serienummer/Boettnummer
29636815

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Oljemålning Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja på duk, ej signerad, intygad a tergo, sterbhusstämpel och signatur, yttermått inklusive ram: 77x58

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Scarf Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige.

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Färglitografi Ian Rusth (f. 1950), Sverige. Röd mjölk. Signerad och numrerad 175/180 -98. Färglitografi, bildmått: 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 49x55 cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

3 Ljusstakar.

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Ångermanland