Bilder H Stern Armbandsur / Damur 2000-tal
Quartz urverk, Octagon-formad, Safirglas.
Boett & länk tillverkade av rostfritt stål.
Urtavla besatt med en briljantslipad diamant.
Klockan går ej vid enklare test (Troligtvis behövs ett batteribyte)
Längd: 17,5 cm
Diametermått: 25 mm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar
H Stern Wristwatch / Ladies watch from the 21th century
Quartz movement, Octagon-shaped, Sapphire glass.
Housing & link made of stainless steel.
Dial set with a brilliant cut diamond.
The watch does not run during simpler tests (Probably a battery change is needed)
Length: 17.5 cm
Diameter measurement: 25 mm
Condition report: Minor use wear, No other remarks