Auktioner Klockor & Ur H Stern Armbandsur / Damur 2000-tal

Bilder H Stern Armbandsur / Damur 2000-tal

H Stern Armbandsur / Damur 2000-tal

600 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Quartz urverk, Octagon-formad, Safirglas.
Boett & länk tillverkade av rostfritt stål.
Urtavla besatt med en briljantslipad diamant.
Klockan går ej vid enklare test (Troligtvis behövs ett batteribyte)

Längd: 17,5 cm
Diametermått: 25 mm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar

H Stern Wristwatch / Ladies watch from the 21th century
Quartz movement, Octagon-shaped, Sapphire glass.
Housing & link made of stainless steel.
Dial set with a brilliant cut diamond.
The watch does not run during simpler tests (Probably a battery change is needed)

Length: 17.5 cm
Diameter measurement: 25 mm

Condition report: Minor use wear, No other remarks

NÖTKNÄCKARE mässing L;24 cm

Värdering: -

Bud: 200 SEK

FORM, SKÅLAR & ASSIETTER D:19 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

parti FRIMÄRKEN, SEDLAR & MYNT

Värdering: -

Bud: 100 SEK

PIPA, VAS, SMÖRKNIVSSTÄLL & SALTKAR

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Slutar om 6 minuter