Bilder Fåtölj "bockfåtölj" 1900-tal

Fåtölj "bockfåtölj" 1900-tal

5000 SEK

Värdering: 6 000 SEK

Vilostol / loungefåtölj med saxade ben och hög rygg
Stomme tillverkad i olikbetsat lövträ med mörkare detaljer
Snörad sits och rygg i hamparep

Höjd: 90 cm
Sitthöjd: ca. 20 cm
Bredd: 64,5 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, sits i bra skick, mindre repor och märken på stomme, inga övriga anmärkningar

Armchair "trestle chair" 20th century

Easy chair / lounge armchair with scissor legs and high back
Frame made of differently stained hardwood with darker details
Laced seat and back in hemp rope

Height: 90 cm
Seat height: approx. 20 cm
Width: 64.5 cm

Condition report: Minor wear and tear, seat in good condition, minor scratches and marks on frame, no other remarks

STOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 timmar 51 minuter

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal

Värdering: 1 200

Bud: 800 SEK

Slutar om 3 timmar 53 minuter

Skolplanscher, Fiskar

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Slutar om 3 timmar 54 minuter

Förstärkare, Yamaha DSP-A3090

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Slutar om 3 timmar 55 minuter