Bilder Hans-Agne Jakobsson Ytterbelysning modell "V138" Markaryd 1960-tal (2 st)
Vägglampor med stomme i koppar
Cylinderformad glaskupa i opalglas med inblåsta bubblor
Etikettmärkta: Hans-Agne Jakobsson, AB Markaryd
Höjd: 40 cm
Diameter: 26 cm
Djup: 40 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, nagg runt kupans mynning, inga övriga anmärkningar
Hans-Agne Jakobsson Exterior lighting model "V138" Markaryd 1960s (2 pcs)
Wall lamps with a copper frame
Cylindrical glass dome in opal glass with blown bubbles
Labeled: Hans-Agne Jakobsson, AB Markaryd
Height: 40 cm
Diameter: 26 cm
Depth: 40 cm
Condition report: Age-based wear, marks and scratches, chip around the mouth of the cup, no other remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 48 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 50 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 52 minuter