Bilder Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk

Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk

1 månad 50 minuter

2024-03-28 16:13

200 SEK

Värdering: 800 SEK

"Öreälven i Långed"
Signerad: B Jonson
Daterad: 1962

Mått på pannå: 46 x 38 cm
Mått inklusive ram: 59 x 51 cm

Konditionsrapport: Slitage på ram, inga övriga anmärkningar

Brother Jonson 1923-2005 Oil on canvas

"Öreälven i Långed"
Signed: B Jonson
Dated: 1962

Dimensions of panel: 46 x 38 cm
Dimensions including frame: 59 x 51 cm

Condition report: Wear on frame, no other remarks

Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", mattallrikar, 6st

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 56x68 cm

Värdering: 250

Bud: 180 SEK

MARIANNE RICHTER. Ryamatta, "Kolmården", 1960-talet.

Värdering: -

Bud: 850 SEK

Porträtt, blyerts, Mauritz Karström

Värdering: -

Bud: 300 SEK