Bilder Kandelaber "Tuppstake" smidesjärn 1900-tal
Kandelaber med krönande tupp i svartmålat smidesjärn
Plats för tre stycken ljus
Ej märkt
Höjd: 68 cm
Bredd: 36 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Candelabra "Rooster stake" wrought iron 20th century
Candelabra with crowning rooster in black painted wrought iron
Space for three candles
Not marked
Height: 68 cm
Width: 36 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks