Bilder Charles Roka 1912-1999 Olja på duk
Mor med barn
Signerad: Roka
Mått på duk: 80 x 64 cm
Mått med ram: 95 x 79 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, inga övriga anmärkningar.
Charles Roka 1912-1999 Oil on canvas
Mother and child
Signed: Roka
Size of canvas: 80 x 64 cm
Size with frame: 95 x 79 cm
Condition: Minor wear on frame, no other remarks.
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 4 timmar 43 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 4 timmar 43 minuter