Bilder Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal

Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal

3200 SEK

Värdering: 6 000 SEK

Stig Lindberg 1916-1982.
Vas tillverkad av glaserat stengods med rutpressad dekor i gröna & bruna toner.
Signerad: Stig L samt studiohanden, Gustavsberg.

Höjd: 25,5 cm

Stig Lindberg Vase Unique Studio Stoneware from the 20th century
Stig Lindberg 1916-1982.
Vase made of glazed stoneware with patterned decoration in green & brown tones.
Signed: Stig L and the studio hand, Gustavsberg.

Height: 25.5 cm

Condition report: No remarks

Näverlur 1900-tal

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Skrivbordslampa modern

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Böcker "Kungligt" Alf Henriksson, 19 band

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Fickur-samlarur "The Heritage Collection"

Värdering: -

Bud: 75 SEK