Bilder Ivan Grünewald, blandteknik, signerad.

Ivan Grünewald, blandteknik, signerad.

75 SEK

Värdering: 50 SEK

Rammått: 39,5x33 cm.

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Hedvig Tegnér, "Provence 1927", olja på pannå, signerad a tergo.

Värdering: 50

Bud: 750 SEK

Slutar om 7 timmar 20 minuter

Yngve Nilsson, olja på pannå, signerad.

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Slutar om 7 timmar 22 minuter

Johan Waldenström, "Gul kust Österlen", olja på duk, signerad, daterad 1980.

Värdering: 50

Bud: 125 SEK

Slutar om 7 timmar 28 minuter

Knut Lundborg, "Vid spången, motiv från Gislöv", olja på duk, signerad.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK

Slutar om 7 timmar 30 minuter