Auktioner Övrigt Plåtleksak, Lehman, Tyskland, 1900-talets början, litograferad plåt, urverksdriven, längd 10 cm

Bilder Plåtleksak, Lehman, Tyskland, 1900-talets början, litograferad plåt, urverksdriven, längd 10 cm

Plåtleksak, Lehman, Tyskland, 1900-talets början, litograferad plåt, urverksdriven, längd 10 cm

250 SEK

Värdering: 600 SEK

Sikö Auktioner

Alevägen 1
291 62 Kristianstad

info@sikoauktioner.se
Tel: 044-12 87 60

Lisa Larson, figurin "Johanna", ur serien "Larsons ungar", Gustavsberg

Värdering: 100

Bud: 700 SEK

Dalsland

Slutar om 8 timmar 50 minuter

Aftonset, 2-delad, smaragdgrön sammet. strl 38

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Dalsland

Slutar om 8 timmar 50 minuter

Erik Kirkegaard, karmstol, 1960-tal, teak, konstskinn, Höng Stolfabrik Danmark

Värdering: 100

Bud: 700 SEK

Dalsland

Slutar om 8 timmar 50 minuter

Tomte med grötgryta, efter orginal av Jenny Nyströms

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Dalsland

Slutar om 8 timmar 50 minuter