Auktionshus
- Alla auktionshus
- Ake Auktioner
- Arvika Auktionsverk AB
- Auktionshus Skåne-Blekinge
- Auktionshuset Helander
- Auktionshuset Metropol
- Auktionskammaren i Vätterbygden
- Auktionskammaren Sydost AB
- Auktionsverket i Karlstad
- Auktionsverket Trollhättan AB
- Dalarnas Auktionsbyrå AB
- David Larssons Auktionsfirma
- Dyrgripen Handelshus AB
- Farmarauktioner Sverige AB
- Gustavsbergs Auktionskammare
- Göteborgs Auktionskammare
- Hallands Auktionsverk AB
- Haraldssons Auktioner AB
- Hebergs Auktioner AB
- Holmängens Auktionshall
- Ilsbo Auktioner
- Jämtloppan
- Järnforsens Auktionshall
- Kanonauktioner
- Karljohan Auktioner AB
- Karlskoga Auktionsverk AB
- Karlssons Auktioner AB
- Krawzykowska Auktioner
- Laholms Auktioner
- Luleå Auktionsverk
- Markus Auktioner AB
- Munkedal Auktioner
- Norrlands Auktionsverk AB
- Nostalgiamarket
- Olséns Auktioner
- Rekomo Auctions
- SBA Svenska Bilauktioner AB
- Sikö Auktioner
- Smålandsauktioner
- Snapphane Auktioner
- Upplands Auktionsverk
- Ystads auktioner
- Österby Auktioner/KW Auktioner
Produkter
Slutar om 4 timmar 21 minuter
Slutar om 4 timmar 30 minuter
Slutar om 4 timmar 45 minuter
Matbord "Superellips" Piet Hein och Bruno Mathsson, Fritz Hansen, Danmark, tillverkat 2014, 150 X 100 X 70 cm, två iläggsskivor
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 7 200 SEK
Skåne
Slutar om 4 timmar 48 minuter
Slutar om 5 timmar 3 minuter
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Skåne
Slutar om 6 timmar 16 minuter
Slutar om 20 timmar 12 minuter
Slutar om 20 timmar 13 minuter
Slutar om 20 timmar 13 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 600 SEK
Halland
Slutar om 20 timmar 18 minuter
Slutar om 20 timmar 24 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 000 SEK
Halland
Slutar om 20 timmar 43 minuter
Slutar om 22 timmar 3 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 800 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 5 minuter
Slutar om 22 timmar 18 minuter
Slutar om 22 timmar 19 minuter
Slutar om 22 timmar 21 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 900 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 21 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 550 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 24 minuter
Slutar om 22 timmar 24 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 25 000 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 24 minuter
Slutar om 22 timmar 32 minuter
Slutar om 22 timmar 32 minuter
Slutar om 22 timmar 33 minuter
Slutar om 22 timmar 49 minuter
Slutar om 22 timmar 51 minuter
Värdering: 3 200 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 51 minuter
Miró, Juan, färglito, "L'Aïeule des 10,000 Âges" 1976, signerad och numrerad HC, pappersstorlek 57 x 86 cm
Värdering: 15 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 51 minuter
Wegner, Hans J för Andreas Tuck, matbord med 2 tilläggskivor, teak, modell AT-310, design 1952, brännstämplat, totalt 240 x 86 cm
Värdering: 12 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 51 minuter
Stefanko, Frank, fotografi, Bruce Springsteen, signerat och numrerat 7/25, synlig bildyta 55 x 40 cm
Värdering: 9 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 51 minuter
O'Neill, Terry, fotografi, "David Bowie in Hat, Los Angeles" 1975, signerad och numrerad 24/50, synlig bildyta 35 x 45 cm, bilden togs under inspelningen av The man who fell to earth
Värdering: 17 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 51 minuter
Spak, Carl-Henrik för Ulferts Fabriker AB, fåtölj, vitlackerad metall och vit plast med randig klädsel, "Klacken", 1970-tal, h 70 cm
Värdering: 1 100 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 51 minuter
Okänd designer, bord, alm, Swedish Grace, 1900-talets mitt, assymetriskt placerade ben, l 110 cm, fanérlagningar
Värdering: 2 200 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 51 minuter
Thorén, Esaias, teckning, plangeometrisk komposition, signerad och daterad 1981 (!), synlig pappersstorlek 18 x 12 cm
Värdering: 2 200 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 22 timmar 51 minuter
Slutar om 22 timmar 57 minuter
Slutar om 22 timmar 57 minuter
Slutar om 22 timmar 58 minuter
Slutar om 22 timmar 58 minuter
Slutar om 23 timmar 30 minuter
Värdering: 100 SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Värmland
Slutar om 1 dag
Slutar om 1 dag
Slutar om 1 dag
Värdering: 600 SEK
Högsta bud:Bud: 1 000 SEK
Skåne
Slutar om 1 dag
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 175 SEK
Skåne
Slutar om 1 dag
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 400 SEK
Skåne
Slutar om 1 dag
Slutar om 1 dag
Slutar om 1 dag
Slutar om 1 dag
Värdering: 10 EUR
Högsta bud:Bud: 180 EUR
Finland
Slutar om 1 dag