Produkter

Samtliga kategorier
19799st objekt

Trädgårdssoffa, ormbunke, Melins Metall, Anderstorp

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 timmar 37 minuter

Lok, 3st, Märklin

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 timmar 37 minuter

Vas, "Granola", Gunnar Nylund, Rörstrand

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 timmar 37 minuter

Litet bord, ek, "Novett", Erik Wörtz, Ikea, 1960-tal.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 9 timmar 37 minuter

ERIK KIRKEGAARD, karmstol, teak, Höng stolefabrik, Danmark, 1900-talets mitt

Värdering: 1 200

Bud: 600 SEK

Slutar om 9 timmar 58 minuter

Gerhard Nordström, olja på duk, signerad, 95x113 cm

Värdering: 4 000

Bud: 3 700 SEK

Slutar om 10 timmar 8 minuter

Stig Lindberg, fat, "Karneval", signerat med studiohanden, Gustavsberg

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Slutar om 10 timmar 12 minuter

Ingegerd Silow, matta, rölakan, signerad, Axeco, 200x140 cm

Värdering: 2 000

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 10 timmar 24 minuter

Jacob Ängman, bestickuppsättning, 128 delar, silver, "Rosenholm", GAB, vikt 4989 gram

Värdering: 24 000

Bud: 20 100 SEK

Slutar om 10 timmar 42 minuter

Edward Hald, vas, fiskgraal, signerad, Orrefors, höjd 15,5 cm

Värdering: 4 000

Bud: 2 900 SEK

Slutar om 10 timmar 57 minuter

Albert Krüger, olja på pannå, signerad, 50x42 cm

Värdering: 800

Bud: 550 SEK

Slutar om 10 timmar 59 minuter

STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar, 5 delar, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal

Värdering: 500

Bud: 550 SEK

Slutar om 11 timmar 6 minuter

Matmöbel, 5 delar, jakaranda, HP Hansen, Danmark

Värdering: 6 000

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 11 timmar 35 minuter

Bruno Mathsson, fåtölj, Modell 36, ca 40-tal, Firma Karl Mathsson

Värdering: 5 000

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 11 timmar 40 minuter

Träleksak, Kalle Anka, Brio

Värdering: -

Bud: 0 SEK

BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och daterad -83

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

ULF TROTZIG (1925-2013), olja på duk, signerad

Värdering: 8 000

Bud: 8 200 SEK

Slutar om 3 dagar

KAMERA, Leica, M2, "1108 085", med tillhörade objektiv 39 mm, 1900-talets andra hälft

Värdering: 10 000

Bud: 6 200 SEK

Slutar om 3 dagar

OSCAR II, 5 kr 1886 guldmynt (kv. 01)

Värdering: 1 000

Bud: 2 400 SEK

Slutar om 3 dagar

UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, golvlampa, "Giraffen", Luxus 1950-/60-tal

Värdering: 6 000

Bud: 3 600 SEK

Slutar om 3 dagar

JENS QUISTGAARD, brickbord, Danmark, 1960-tal

Värdering: 3 000

Bud: 2 800 SEK

Slutar om 3 dagar

BORDSLAMPA, metall, funkis, 1930-tal

Värdering: 1 200

Bud: 800 SEK

Slutar om 3 dagar

BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972

Värdering: 5 000

Bud: 4 600 SEK

Slutar om 3 dagar

STIG LINDBERG, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg

Värdering: 500

Bud: 350 SEK

Slutar om 4 dagar

BERTIL HERLOW-SVENSSON, litografi, signerad och numrerad 5/50

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 dagar

Lars Lerin Akvarell på papper

Värdering: 150 000

Bud: 155 000 SEK

Slutar om 6 dagar

Lars Lerin Akvarell på papper

Värdering: 200 000

Bud: 160 000 SEK

Slutar om 6 dagar

Lars Lerin Akvarell på papper

Värdering: 60 000

Bud: 62 000 SEK

Slutar om 6 dagar

Lars Lerin Akvarell på papper

Värdering: 60 000

Bud: 50 000 SEK

Slutar om 6 dagar

Lars Lerin Akvarell på papper

Värdering: 100 000

Bud: 92 000 SEK

Slutar om 6 dagar

Lars Lerin Akvarell på papper

Värdering: 120 000

Bud: 100 000 SEK

Slutar om 6 dagar

Omega, damur 18 K guld, armband ej guld

Värdering: 1 500

Bud: 1 000 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Omega Seamaster, herrur, stål, mekaniskt urverk

Värdering: 2 500

Bud: 2 800 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Märklin, Lok E6302

Värdering: 200

Bud: 150 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Märklin, SJ D-Lok, Märklin 884

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Märklin, Ånglok med tender F 800 01097

Värdering: 500

Bud: 350 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Nikolai Lehto, olja på träskiva, signerad daterad -61

Värdering: 1 500

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Tissot, damur, 18K guld, quartz

Värdering: 2 000

Bud: 1 100 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Kjell Knekta, kanna, stengods

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

12st kaffekoppar med underfat "Indisk grön", Meissen

Värdering: 2 000

Bud: 1 300 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Klint, Kaare för Le Klint, taklampa, veckad plast, Le Klint 101, "Frugtlygten", design 1944, h 42 cm

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Mathsson, Bruno för DUX, soffbord, krom med vit marmorskiva, "Karin", design 1969, 65 x 65 cm, skiva med lagning

Värdering: 1 600

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Värdering: 13 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Värdering: 13 000

Bud: 13 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Leksakshund, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900, l inklusive svans i tagel 37 cm

Värdering: 1 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Mathsson, Bruno för Mathsson International, fåtölj, böjträ med canvasklädsel, , "Eva hög", design 1941, lös, stoppad dyna, brännstämplad

Värdering: 2 200

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Mathsson, Bruno, fåtölj, böjträ med naturfärgad läderklädsel, "Eva låg", design 1941, brännstämplad, medföljer röd, stoppad överdragsklädsel

Värdering: 2 200

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 7 dagar

Mathsson, Bruno för DUX, fåtölj, böjträ med canvas och cognacsfärgad läderklädsel, Pernilla, design 1944, brännstämplad

Värdering: 3 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 dagar

Stig Lindberg, vas "Reptil", Gustavsberg

Värdering: 300

Bud: 200 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Plåtleksak, racerbåt, mekanisk, Toy Shizaki, Japan

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Plåtleksak, bil, KO Japan

Värdering: 150

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Stig Sandberg (1925-1961 Piteå), olja på papper

Värdering: 2 000

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Kamera Leica, DBP Ernst Leitz, GMBH, Wetzlar, Germany, Nr. 110031. Längd: 14 cm, djup: 5,5 cm, höjd: 7 cm.

Värdering: -

Bud: 1 900 SEK

Slutar om 8 dagar

Örebro Kex emaljskylt

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 13 dagar

Emaljskylt "Persil"

Värdering: 200

Bud: 250 SEK

Slutar om 13 dagar

Emaljskylt "göta regattachoklad"

Värdering: 200

Bud: 1 200 SEK

Slutar om 13 dagar

Emaljskylt "Genteles 7 Lack" 1930-40-tal

Värdering: 200

Bud: 250 SEK

Slutar om 13 dagar

Aluminiumskylt "Husqvarna Cyklar"

Värdering: 200

Bud: 250 SEK

Slutar om 13 dagar

Emaljskylt, Helios Vita Tvättbjörn

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 13 dagar

Lagonda, Tressa Automatic Day/Date Chronometer 1970-tal

Värdering: 200

Bud: 200 SEK

Slutar om 13 dagar