Ystads auktioner

Auktionshusets profil

Ystads auktioner

Ystads Auktioner är ett nystartat auktionshus placerat i hjärtat av södra Skåne. Här skapar vi tillammans en ny början för att revidera våra hem och sälja det vi inte längre vill ha eller behöver. Vi möjliggör också en cirkulär konsumtion genom att återanvända befintliga objekt från våra bohag.

Vi vill tillammans med våra kunder värna om miljön och maximera livslängden på våra befintliga ting. Vi säljer på kommission och hjälper dig att sälja hela hem eller enstaka föremål till ett marknadsmässigt pris via nätauktion.

Vi tar hand om fotografering, beskrivning, betalning, och allt därimellan. Varmt välkommna – här fokuserar vi på att tillsammans återanvända för en ny början!

Kontakta Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

+46(0)76 055 43 44

info@ystadsauktioner.se

Aktuella auktioner

Pallar, 3 st, björk, 1900-tal.

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Slutar om 6 dagar

Stegpall, metall/laminat, 1900-talets senare del.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK

Slutar om 6 dagar

Picknickbänk, fällbar, metall/plast, 1900-talets andra hälft.

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Slutar om 6 dagar

Champangehylla, metall, samtida.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Serveringsvagn, rostfri, 1900/2000-tal.

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Slutar om 6 dagar

Gungstol, böjträ, Jacob & Josef Kohn, jugend, Wien, 1900-talets början.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Hallmöbel, 3 delar, trä/smide, 1900-talets senare del.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Korgkista, flätad rotting, IKEA.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Bil-Dolly, metall, Försvarsmakten (utgått), brännmärkt tre kronor, 1900-talets första hälft.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Barnsäng, 1+1, flätad pil/trä, 1900-talets mitt.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Caféset, 2+1, fällbara, lackerad metall, 1900/2000-tal.

Värdering: 50

Bud: 125 SEK

Slutar om 6 dagar

Herrbetjänt, metall/plast, "Mullig", IKEA.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

Visa fler objekt