Auktionshusets profil

Med lång erfarenhet av arbete på olika auktionshus är vi nu så oerhört glada att få driva Olséns Auktioner tillsammans och hoppas att vi får chans att hjälpa er på bästa sätt. Vi drivs av att alltid göra vårt yttersta för dig som kund och hoppas att det kommer märkas. Vi vill ge er en fin auktionsupplevelse och med lång erfarenhet av värderingar och auktioner kan vi hjälpa dig med värdering inom alla områden.

Kontakta Olséns Auktioner

Aktuella auktioner

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal

Värdering: 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 8 dagar

TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft

Värdering: 2 500

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 7 dagar

TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal

Värdering: 800

Bud: 350 SEK

Slutar om 4 dagar

SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal

Värdering: 1 500

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

MATTA, Marocko, ull, ca 284 x 186 cm

Värdering: 6 000

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 5 dagar

ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm

Värdering: 6 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Slutar om 7 dagar

ASGER SOELBERG, stol "DK3", Martela, 2000-tal

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 dagar

TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 dagar

SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, etsning, otydligt signerad och numrerad 44/50

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 dagar

Visa fler objekt