Auktionshus
- Alla auktionshus
- Ake Auktioner
- Arvika Auktionsverk AB
- Auktionshus Skåne-Blekinge
- Auktionshuset Helander
- Auktionshuset Metropol
- Auktionskammaren i Vätterbygden
- Auktionskammaren Sydost AB
- Auktionsverket i Karlstad
- Auktionsverket Trollhättan AB
- Dalarnas Auktionsbyrå AB
- David Larssons Auktionsfirma
- Dyrgripen Handelshus AB
- Farmarauktioner Sverige AB
- Gustavsbergs Auktionskammare
- Göteborgs Auktionskammare
- Hallands Auktionsverk AB
- Haraldssons Auktioner AB
- Hebergs Auktioner AB
- Holmängens Auktionshall
- Ilsbo Auktioner
- Jämtloppan
- Järnforsens Auktionshall
- Kanonauktioner
- Karljohan Auktioner AB
- Karlskoga Auktionsverk AB
- Karlssons Auktioner AB
- Krawzykowska Auktioner
- Laholms Auktioner
- Luleå Auktionsverk
- Markus Auktioner AB
- Munkedal Auktioner
- Norrlands Auktionsverk AB
- Nostalgiamarket
- Olséns Auktioner
- Rekomo Auctions
- SBA Svenska Bilauktioner AB
- Sikö Auktioner
- Smålandsauktioner
- Snapphane Auktioner
- Upplands Auktionsverk
- Ystads auktioner
- Österby Auktioner/KW Auktioner
Produkter
Slutar om 8 timmar 38 minuter
Slutar om 8 timmar 47 minuter
Slutar om 9 timmar 2 minuter
Matbord "Superellips" Piet Hein och Bruno Mathsson, Fritz Hansen, Danmark, tillverkat 2014, 150 X 100 X 70 cm, två iläggsskivor
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 7 200 SEK
Slutar om 9 timmar 5 minuter
Slutar om 9 timmar 20 minuter
Värdering: 2 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 10 timmar 33 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 600 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 000 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 800 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 900 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 550 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 25 000 SEK
Värdering: 3 200 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Miró, Juan, färglito, "L'Aïeule des 10,000 Âges" 1976, signerad och numrerad HC, pappersstorlek 57 x 86 cm
Värdering: 15 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Värdering: 12 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Värdering: 9 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
O'Neill, Terry, fotografi, "David Bowie in Hat, Los Angeles" 1975, signerad och numrerad 24/50, synlig bildyta 35 x 45 cm, bilden togs under inspelningen av The man who fell to earth
Värdering: 17 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Spak, Carl-Henrik för Ulferts Fabriker AB, fåtölj, vitlackerad metall och vit plast med randig klädsel, "Klacken", 1970-tal, h 70 cm
Värdering: 1 100 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Okänd designer, bord, alm, Swedish Grace, 1900-talets mitt, assymetriskt placerade ben, l 110 cm, fanérlagningar
Värdering: 2 200 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Thorén, Esaias, teckning, plangeometrisk komposition, signerad och daterad 1981 (!), synlig pappersstorlek 18 x 12 cm
Värdering: 2 200 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Värdering: 100 SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Värdering: 600 SEK
Högsta bud:Bud: 1 000 SEK
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 175 SEK
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 400 SEK
Värdering: 10 EUR
Högsta bud:Bud: 180 EUR
Finland