Produkter

Auktioner Konst & Grafik
Konst & Grafik
1527st objekt
Konst auktioner online för samlaren eller till hemmet här hittar du pågående auktioner online. Alla konst auktioner på nätet samlat på ett och samma ställe.
 

Arvid Carlson, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 16 000 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Sven Frödin färglitografi 62x46,5

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Andreas Wargenbrant Skulptur Förgylld Brons "Hommagé Brillo"

Värdering: 100

Bud: 6 600 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Johan Mauritzson, 2 st Pasteller, 39x32

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Oidentifierad konstnär Italien

Värdering: 200

Bud: 200 SEK

Småland

Slutar om 22 dagar

 

Tavla pelle blom åsensbruk dalsland

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 14 dagar

 

Lena Cronqvist litografi 72x52,5

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Skulptur, Bror Forslund

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Bohuslän

Slutar om 29 dagar

 

Skulptur, "Hästhuvud" Carl Milles, efter.

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Bohuslän

Slutar om 29 dagar

 

Arvid Carlson "Andjakt i Östergötland 1916" 1952

Värdering: -

Bud: 6 500 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Carl Köhler Olja duk 46x55

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Olja på pannå, okänd konstnär

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Bohuslän

Slutar om 29 dagar

 

TAVLA Emanuel Vigeland, Norge. Olja på duk. 38x53 cm bildytans mått

Värdering: -

Bud: 20 100 SEK

Värmland

Slutar om 8 dagar

 

akvarell Carina Sundemo mölndal

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 14 dagar

 

akvarell hjördis clemens -92

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 14 dagar

 

Tavla Carl Folke carlsson dals långed dalsland

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 14 dagar

 

Mikael Raatikainen. Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Dorothy Valmaison, blandteknink, kaffekoppar, 2st

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 8 dagar

 

Liten tavla av pelle blom åsensbruk dalsland

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 14 dagar

 

opd K. Ragnar Johannesson Dalsland 124x116 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 28 dagar

 

Lena Cronqvist litografi 72x52,5

Värdering: 100

Bud: 450 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Jessica Stuart Beck, Akvarell 22,5x32,5

Värdering: 100

Bud: 1 300 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Gotthard Harwing på duk "Hummer & Frukt" signerad 45x54

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Färglitografi, "Boomerang", Alexander Calder

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Bohuslän

Slutar om 29 dagar

 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Erling Ärlingsson Olja pannå 28x35

Värdering: 100

Bud: 4 400 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Lena Cronqvist litografi 72x52,5

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

MADELEINE PYK (född 1934), litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Södermanland

Slutar om 28 dagar

 

6 st Zenon Zuk-Stachurski, Oljemålningar

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Tavlor 6 st

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Småland

Slutar om 9 timmar 43 minuter

 

Mikael Raatikainen. Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Lena Cronqvist litografi 72x52,5

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Oidentifierad konstnär

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Småland

Slutar om 22 dagar

 

EINAR NERMAN, tillskriven, olja på pannå

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Södermanland

Slutar om 28 dagar

 

MADELEINE PYK (född 1934), akvarell

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Södermanland

Slutar om 28 dagar

 

Olja på duk, Wilhelm Henning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Bohuslän

Slutar om 29 dagar

 

Kopparramstavla

Värdering: 20

Bud: 50 SEK

Småland

Slutar om 9 timmar 22 minuter

 

Tryck mm

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Småland

Slutar om 10 timmar 48 minuter

 

Roland Klang, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Andreas Wargenbrant Vägg Skulptur "My first Dollar" Polerad Brons 42x89

Värdering: 100

Bud: 7 400 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Lena Cronqvist litografi 72x52,5

Värdering: 100

Bud: 200 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Tavla

Värdering: -

Bud: 160 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Bengt Lindström, Litografi

Värdering: -

Bud: 160 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Wiktor Korecki, Olja på duk, Signerad.

Värdering: 100

Bud: 550 SEK

Småland

Slutar om 1 dag

 

Tage Eriksson

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Småland

Slutar om 22 dagar

 

Pontus Viljanen Olja duk 46x38

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Mikael Raatikainen. Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Kopparplåtar för Kopparstick

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Okänd konstnär

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Småland

Slutar om 22 dagar

 

Okänd konstnär

Värdering: 200

Bud: 200 SEK

Småland

Slutar om 22 dagar

 

Oidentifierad konstnär

Värdering: 200

Bud: 1 200 SEK

Småland

Slutar om 22 dagar

 

Gustaf Skoglund, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 650 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Zoritza Silverblom, Akryl

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 1 dag

 

Fritz Lindström Olja duk 76x66

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Oidentifierad Konstnär, otyd. sign. E. Åhslund (?), Olja duk, 43x61

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Kopparramstavla

Värdering: 20

Bud: 50 SEK

Småland

Slutar om 9 timmar 25 minuter

 

Oscar Wiklundh, 2 st Kolteckningar, 19x25 & 18,5x22,5

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Gerd Andersson Olja på duk "Blomster" signerad & daterad 1995 55x45

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Lena Cronqvist litografi 72x52,5

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Värmland

Slutar om 1 dag

 

Ikon, Grekland

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Bohuslän

Slutar om 29 dagar