Produkter

Konst & Grafik
992st objekt
Konst auktioner online för samlaren eller till hemmet här hittar du pågående auktioner online. Alla konst auktioner på nätet samlat på ett och samma ställe.

Olja på duk, okänd konstnär

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Olja på duk, okänd konstnär

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Slutar om 7 dagar

Litografi, Salvador Dali

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 7 dagar

Gunvor Sigrand Oljemålningar

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Skulptur, "Den döende gallern"

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Slutar om 7 dagar

Etsning, Anders Zorn, efter

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Oidentifierad konstnär, förgylld metall, signerad C. Passavanti, Köln.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Hans Schultze-Görlitz, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Olja på duk, Okänd konstnär

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Tavla, trä/kork, Sigvard Nilsson, Sövestad, 1900-talets andra hälft.

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Fritz Jakobsson, olja på duk, stilleben, daterad 1990

Värdering: 12 000

Bud: 200 SEK

Norrbotten

Slutar om 7 dagar

Beverloo Corneille, Litografi

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Wigström.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Skulptur, "Mars", eft. Luigi Valadier (1726-1785)

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Slutar om 7 dagar

Boris Ninemae, olja på duk, "Varm skördedag"

Värdering: -

Bud: 10 200 SEK

Slutar om 14 dagar

Reinhold Ljunggren Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Gunnar Moberg, Akvarell

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Hugo Öfverström, olja på duk, fiskebåtar i skärgårdshamn

Värdering: -

Bud: 160 SEK

Slutar om 10 timmar 3 minuter

Gunilla Mann, tryck, "Sköna Simrishamn"

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 10 timmar 4 minuter

Danka Jaworska, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Stor pastell, Carl Fredrik von Saltza

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Arnold W. Pedersen, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Curt Hillfon, Litografi

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Wessfeldt, olja på duk, "Sol i nedan"

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 11 timmar 2 minuter

Parti Tavlor

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Milan Vobruba, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Tord Lager, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Lasse Åberg, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Dagmar Glemme, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 450 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Dagmar Glemme, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Thomas Hafström Oljemålning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Josep Baqués, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Litografi, Madeleine Pyk

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 7 dagar

Takmålning, 1700-tal

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Slutar om 13 dagar

Axel Olson, Teckning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Axel Olson, Blyertsteckning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

George Point, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Litografi, Anders Zorn

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 dagar

Gustav Adon, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Hardy Strid, Akvarell

Värdering: -

Bud: 220 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Axel Olson, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

James Coignard, carborundum etsning HC 3/16

Värdering: -

Bud: 160 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Vladimir Velickovic

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 21 dagar

Värdering: -

Bud: 180 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Thomas Hafström Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Oidentifierad konstnär, pastell, signerad G. Davenius och daterad 1940.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK

Arne Olsson litografi, "Komposition", mått 64 x 75 cm

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Akvarell, Oscar Reutersvärd

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 7 dagar

Carl Anders Clausén, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Karl Gustaf Nilson, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Arnold Eres, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Dagmar Glemme, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Dagmar Glemme, Akvarell

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Lasse Åberg, Litografi

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Gertrud Carlsson, olja på duk, strand med tång

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Slutar om 10 timmar 5 minuter

Auguste Renoir, efter, tryck på canvas, "Fest på Moulin de la Galette"

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 10 timmar 8 minuter

F Rosenthal, olja på duk

Värdering: 150

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 13 timmar 3 minuter

Arnold Eres, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar

Axel Olson, Litografi

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 månad 5 dagar