Produkter

Auktioner Konst & Grafik
Konst & Grafik
1243st objekt
Konst auktioner online för samlaren eller till hemmet här hittar du pågående auktioner online. Alla konst auktioner på nätet samlat på ett och samma ställe.
 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Bruno Liljefors, Akvarell

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Pablo Picasso, efter, Litografi, 439/500

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Uppland

Slutar om 16 dagar

 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Tavla Olja på pannå, signerad Nisse 1955 (Nisse Lindwall 1909-1986)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Uppland

Slutar om 16 dagar

 

2 st Oljemålningar

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

2 st Oljemålningar

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Olja på duk, Hans Andreas Dahl

Värdering: -

Bud: 13 500 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Henrik Skagh, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Hilma af Klint 1862-1944

Värdering: -

Bud: 13 000 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 160 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Lennart Jirlow, Offset, signerad i trycket

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

2 st Karmstolar

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Cai Poulsen, temperamålning

Värdering: 5 000

Bud: 1 600 SEK

Norrbotten

Slutar om 3 dagar

 

Per-Hilding Perjons, olja på duk

Värdering: 2 000

Bud: 1 100 SEK

Norrbotten

Slutar om 3 dagar

 

Leif Holgersson, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Tavlor Lillemor Clahr Mårtensson (1937-1933)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Uppland

Slutar om 16 dagar

 

Eric Lundgren Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Per-Hilding Perjons, olja på duk

Värdering: 2 000

Bud: 1 100 SEK

Norrbotten

Slutar om 3 dagar

 

Jonny Oppenheimer, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 280 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Göran Bengtsson 1937-2022, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Jonas Ellborg, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Arvid Carlson, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 9 000 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Oljemålning 1800 tal

Värdering: -

Bud: 180 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Alfred Thörne olja på duk, signerad

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Hälsingland

Slutar om 3 dagar

 

Olja på duk, Frédéric Benrath

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Olja på duk, Fabian Lundqvist

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Miniatyrmålningar

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Uppland

Slutar om 16 dagar

 

Erling Johansson, olja på duk, signerad och daterad -97

Värdering: 8 000

Bud: 4 000 SEK

Norrbotten

Slutar om 3 dagar

 

Tavla olja på duk, signerad Emil Nordberger

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Uppland

Slutar om 16 dagar

 

Charles Roka, olja på duk

Värdering: 1 500

Bud: 951 SEK

Norrbotten

Slutar om 3 dagar

 

Jan Jonsvig, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Olja på duk, Gustav Arne

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Erik Loo, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Litografi, Asger Jorn

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Severin Nilson 1846-1918

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Lennart Jirlow, Litografi

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Olja på duk, okänd konstnär

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Blandteknik, Okänd konstnär

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Erik Osslund, olja på duk "Studie av fjällbjörk"

Värdering: 500

Bud: 150 SEK

Norrbotten

Slutar om 3 dagar

 

John Bauer 1882-1918

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Svante Rydberg, serigrafi, 10/30, signerad, 10/30, 58x70 cm

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 3 dagar

 

FRANCO COSTA. ORAMAD LITOGRAFI

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Gästrikland

Slutar om 19 dagar

 

Oljemålning

Värdering: -

Bud: 240 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Harald Wiberg 1908-1956

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Olja på duk, Okänd konstnär

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Bohuslän

Slutar om 10 dagar

 

Kate Swift 1834-1928 England/Holland

Värdering: -

Bud: 1 300 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Erik Loo, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Oidentifierad konstnär 1700-tal

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Tavla,riddarholmskyrkan olja på duk. Signerad Carl Mattsson -18

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Uppland

Slutar om 16 dagar

 

Carl Julius, Oljemålning

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Halland

Slutar om 3 dagar

 

Antik oljemålning på duk, 1800 tal

Värdering: 3 000

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 17 dagar

 

Ingemar Callenberg, Gouache

Värdering: 800

Bud: 150 SEK

Norrbotten

Slutar om 3 dagar

 

Emma Ekwall 1838-1925

Värdering: -

Bud: 750 SEK

Småland

Slutar om 10 dagar

 

Oljemålning Anita Erséus

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Bohuslän

Slutar om 3 dagar

 

Carl Gustaf saedén, olja på kartong, 1800 tal

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Norrbotten

Slutar om 17 dagar