Produkter

Objekt utvalda av auktion.se
146st objekt

Omega, Speedmaster, 42 mm, 145.022, rostfritt stål, 1969

Värdering: 35 000

Bud: 36 100 SEK

Herrarmbandsur Breitling

Värdering: -

Bud: 4 400 SEK

Slutar om 1 månad 6 dagar

Omega, Seamaster GMT "50th Anniversary", 41 mm, rostfritt stål, 1998

Värdering: 16 000

Bud: 6 600 SEK

Enarmad Bandit, Tip Top

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Slutar om 1 månad 6 dagar

4 stolar, Lilla Åland, Carl Malmsten

Värdering: 2 000

Bud: 2 101 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

Børge Mogensen, fåtöljer "Spanska Stolen", Fredericia Stolefabrik, Danmark

Värdering: -

Bud: 29 000 SEK

Slutar om 1 månad 6 dagar

Väggtelefon, LM Ericsson, patent Stockholm

Värdering: -

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 8 dagar

Kamera Mamiya 16

Värdering: -

Bud: 240 SEK

Slutar om 1 månad 6 dagar

Nivada Grenchen, Taravana, kronograf, 40 mm, 70-tal

Värdering: 3 000

Bud: 2 200 SEK

Sideboard, "Trento" Bra Bohag, Nils Jonsson, Troeds

Värdering: -

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 8 dagar

Bänk, Børge Mogensen, modell 3171, Fredericia stolefabrik, formgiven 1956

Värdering: -

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 1 månad 6 dagar

Bordslampa

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Slutar om 8 dagar

Sideboard

Värdering: -

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 8 dagar

Båtmodell

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Slutar om 1 månad 6 dagar

Stolar, "Lilla Åland", Carl Malmsten

Värdering: -

Bud: 3 600 SEK

Slutar om 8 dagar

Matta, rölakan, Anna-Greta Sjöqvist

Värdering: -

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 8 dagar

Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 40/95. Färglitografi. Bladets mått: 31x51 cm, yttermått inklusive ram: 48x67 cm

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Condor, kronograf, 38 mm, rostfritt stål

Värdering: 12 000

Bud: 3 300 SEK

Gunnar Muskos, ljuslykta, Åkerbär

Värdering: 1 800

Bud: 1 500 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

Skeppsmodell

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Bronsskulptur, "Fritidsflickan", Stig Blomberg

Värdering: -

Bud: 13 000 SEK

Slutar om 8 dagar

LOUIS WEISDORF, taklampa, "Konkylie", Lyfa, Danmark, 1960-tal

Värdering: 3 000

Bud: 3 200 SEK

Västmanland

Nanny Still, vas "Saturnus", Riihimäen Lasi

Värdering: 1 500

Bud: 200 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

Fåtölj Lindlöfs möbler, skinn

Värdering: -

Bud: 1 700 SEK

Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson

Värdering: -

Bud: 1 300 SEK

Slutar om 8 dagar

Vicke Lindstrand, vas "Kantarell", Kosta

Värdering: 500

Bud: 150 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

HANS J. WEGNER (1914-2007), stolar, 4 st, "Hjertestolen", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets andra hälft

Värdering: 10 000

Bud: 6 000 SEK

Västmanland

Matta, Rölakan

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 8 dagar

Karmstolar, "Safari", Kaare Klint

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 8 dagar

Gunnar Nylund, skål lövformad, Rörstrand

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

Världsur, Kundo, Tyskland

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 8 dagar

Stormlykta, Optimus 350/350CP

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 8 dagar

Karmstol, lilla Åland, Carl Malmsten

Värdering: 500

Bud: 750 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

Bordslampa, Boréns

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 8 dagar

Skulptur, brons, flicka, osignerad

Värdering: -

Bud: 425 SEK

HERTHA BENGTSSON "GILLE" RÖRSTRAND

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Färglitografi Hans Scherfig (1905-1979), Danmark. Tapir i djungel. Signerad, numrerad 217/260, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 40x57,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x69 cm

Värdering: -

Bud: 8 000 SEK

Wilhelm Kåge, klotvas "Argenta", Gustavsberg

Värdering: 1 000

Bud: 650 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

Stolar, Öresund, Borge Mogensen

Värdering: -

Bud: 1 700 SEK

Slutar om 8 dagar

Vas, Carl Harrys Stålhane, Rörstrand

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Slutar om 8 dagar

Litografi, Madeleine Pyk

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 8 dagar

Eero Aarnio "Puppy" MeToo Colection, Magis, Italien

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Slutar om 1 månad 6 dagar

Gunnar Nylund, 2 skålar "ASH" samt "ARU", Rörstrand

Värdering: 500

Bud: 350 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

Ebert Wels, Fällstolar 2st

Värdering: 5 000

Bud: 1 700 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar

Stol, Allmoge

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 8 dagar

Matta, Nain

Värdering: -

Bud: 7 000 SEK

Slutar om 8 dagar

Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 9/100. Färglitografi, bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Figurin, "Bulldog", Lisa Larson

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Slutar om 8 dagar

Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj samt fotpall, bok, 'Lamino', designad 1956, klädsel i grått fårskinn, något slitage

Värdering: 7 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Stor flaska, Bertil Vallien, Boda Åfors

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Slutar om 8 dagar

Arabia, Howard Smith koristelautanen

Värdering: 10

Bud: 40 EUR

Finland

Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 9/100. Bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Värdering: 15 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

SKOLPLANSCH

Värdering: -

Bud: 650 SEK

Akvatint Curt Burström (1920-1964), Sverige. Komposition VI. Signerad, daterad -53. Akvatint, bildmått: 24x29,5, yttermått inklusive ram: 40x44 cm

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Sockerskål, samt gräddkanna, "Musselmalet"

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 8 dagar

Vas, Otto Bauer

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Slutar om 8 dagar

Pennvässare, "Jupiter 2"

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Reklamskylt, Helsingbrogs Galoscher, plåt

Värdering: -

Bud: 525 SEK

Kaffeservis, 3 delar, silver, GAB

Värdering: 5 000

Bud: 3 100 SEK

Norrbotten

Slutar om 8 dagar