Auktionshus
- Alla auktionshus
- Ake Auktioner
- Auktionsbyrån Effecta AB
- Auktionshus Skåne-Blekinge
- Auktionshuset Helander
- Auktionshuset Metropol
- Bergviks Auktionstjänst
- BNA AB
- Bästkustens Auktionstjänst
- Conap Auktioner
- Dalarnas Auktionsbyrå AB
- Dyrgripen Handelshus AB
- Eskilstuna Auktionsverk AB
- Gbg Auktion
- Göteborgs Auktionskammare
- Hallands Auktionsverk AB
- Haraldssons Auktioner AB
- Hebergs Auktioner AB
- Holmängens Auktionshall
- Jämtloppan
- Järnforsens Auktionshall
- Karljohan Auktioner AB
- Karlskoga Auktionsverk AB
- Karlssons Auktioner AB
- Krawzykowska Auktioner
- Laholms Auktioner
- Limmareds Auktionshall, c/o Antikvariat Tranan
- Luleå Auktionsverk
- Markus Auktioner AB
- Myntauktioner i Sverige AB
- Nostalgiamarket
- Olséns Auktioner
- Patriks Auktioner
- Probus Auktioner AB
- Retuna auktion
- Robert & Maries Auktioner AB
- SBA Svenska Bilauktioner AB
- Snapphane Auktioner
- Upplands Auktionsverk
- Värmdö Auktionskammare AB
- Västra Auktionsverket AB
- Ystads auktioner
- Österby Auktioner/KW Auktioner
- Östersunds Auktionsverk
Produkter
Värdering: 35 000 SEK
Högsta bud:Bud: 36 100 SEK
Slutar om 1 månad 6 dagar
Värdering: 16 000 SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 8 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 29 000 SEK
Slutar om 1 månad 6 dagar
Slutar om 8 dagar
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 200 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 3 400 SEK
Slutar om 8 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 3 200 SEK
Slutar om 1 månad 6 dagar
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 40/95. Färglitografi. Bladets mått: 31x51 cm, yttermått inklusive ram: 48x67 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 400 SEK
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 200 SEK
Västmanland
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
HANS J. WEGNER (1914-2007), stolar, 4 st, "Hjertestolen", Fritz Hansen, Danmark 1900-talets andra hälft
Värdering: 10 000 SEK
Högsta bud:Bud: 6 000 SEK
Västmanland
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Färglitografi Hans Scherfig (1905-1979), Danmark. Tapir i djungel. Signerad, numrerad 217/260, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 40x57,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x69 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 8 000 SEK
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 650 SEK
Norrbotten
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 1 månad 6 dagar
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 350 SEK
Norrbotten
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 9/100. Färglitografi, bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 400 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, fåtölj samt fotpall, bok, 'Lamino', designad 1956, klädsel i grått fårskinn, något slitage
Värdering: 7 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 8 dagar
Slutar om 8 dagar
Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 9/100. Bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 600 SEK
Värdering: 15 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 8 dagar
Akvatint Curt Burström (1920-1964), Sverige. Komposition VI. Signerad, daterad -53. Akvatint, bildmått: 24x29,5, yttermått inklusive ram: 40x44 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 900 SEK
Slutar om 8 dagar