Auktioner Orientaliskt Reseikon / Hänge Ryssland 1800-tal

Bilder Reseikon / Hänge Ryssland 1800-tal

Reseikon / Hänge Ryssland 1800-tal

1 månad 6 dagar

2024-08-01 17:39

450 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Ikon tillverkad av av mässing, Ryssland troligtvis under 1800-talets mitt.
Otydligt stämplad.

Höjd: 8 cm

Konditionsrapport: Större materialbortfall & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Travel icon / Pendant Russia from the 19th century
Icon made of brass, Russia probably in the middle of the 19th century.
Indistinctly stamped.

Height: 8 cm

Condition report: Major loss of material & age-based wear, No other remarks.

Dansk design skrivbord i teak, Svend Aage Madsen

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 5 minuter

Paret gjutjärnsurnor

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 5 minuter

Hästvagn

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 5 minuter

Fällbord

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 5 minuter