Auktioner Matta Kelim Orientalisk, 70x226 cm

Bilder Matta Kelim Orientalisk, 70x226 cm

Matta Kelim Orientalisk, 70x226 cm

1 timme 54 minuter

2024-09-30 18:36

1500 SEK

Värdering: - SEK

text2

Auktionshuset Metropol

Sveavägen 116
113 50 Stockholm

info@metropol.se
08- 673 48 80

Pastell Gerda Höglund (1878-1973), Sverige. Signerad, daterad 1911, Damporträtt, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Tekoppar med fat, 15 st, udda

Värdering: -

Bud: 1 200 SEK

Bordslampfot brons, Austria, omkring sekelskiftet 1900, Man på Dromedar. Längd: 20 cm, höjd: 23 cm

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Våffeljärn.

Värdering: -

Bud: 170 SEK

Ångermanland