Bilder Hänkelvas, blåglaserad keramik

Hänkelvas, blåglaserad keramik

10 dagar

2023-01-25 19:01

120 SEK

Utropspris: 50 SEK

Höjd 35cm.

Haraldssons Auktioner AB

Sandbäcksvägen 8E
27533 Sjöbo

info@haraldssonsauktioner.se
Tel. 0416-41 15 42

Äggkoppar, 12+6st, bla Hannah Werning, Rörstrand, samt skål, Upsala Ekeby

Skål, diameter 17cm. Nagg insida fotring, se bild.

Utrop: 50 SEK

Bud: 50 SEK

Slutar om 14 timmar 40 minuter

Vas/skulptur, signerad "Sommarkollektion Boda -08"

Glas. Höjd 28cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 60 SEK

Slutar om 14 timmar 43 minuter

Kryddburkar, 6st

Höjd 21cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 140 SEK

Slutar om 14 timmar 44 minuter

Skulptur, karaff samt vas, bla Snapphane Glasbruk och Baltic Sea Glass

Höjd karaff 33cm.

Utrop: 50 SEK

Bud: 60 SEK