Auktioner Klockor & Ur Longines, Legend Diver, 42 mm, rostfritt stål, 2012

Bilder Longines, Legend Diver, 42 mm, rostfritt stål, 2012

Longines, Legend Diver, 42 mm, rostfritt stål, 2012

5600 SEK

Värdering: 10 000 SEK

Herrarmbandsur, dykarur, Longines Legend Diver, referens L3.674.4.50.0 42 mm, rostfritt stål, ca 2012

Boett
Ca 42 mm exkl. krona (52,5 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, dubbla skruvade rutmönstrade kronor, safirglas

Urtavla/visare
Svart urtavla med målade stavindex, intern vridring, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa

Urverk
Automatiskt, kaliber Longines 633 (ETA 2824-2)

Band/länk
Svart läderband, 22 mm, ej original, Longines-spänne i rostfritt stål, original

Serienummer/Boettnummer
37955166 / 9168 LF / 633 / JV

Tillbehör
Kommer med ytter- och innerbox, instruktionsbok, inplastad bok om Longines, certifikat daterat 26/5 2012

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Fastighet Sunne Grava 7:1

Värdering: -

Bud: 145 000 SEK

Slutar om 11 timmar 41 minuter

DAMARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 22 g

Värdering: 6 000

Bud: 9 200 SEK

Slutar om 14 timmar 41 minuter

Karaff, Nachtmann Punk, 2000-tal

Värdering: 800

Bud: 100 SEK

Pelarbord. 1800/1900-talet.

Värdering: -

Bud: 80 SEK