Auktioner Klockor & Ur Omega, Seamaster F300, 37 mm, rostfritt stål, 1972

Bilder Omega, Seamaster F300, 37 mm, rostfritt stål, 1972

Omega, Seamaster F300, 37 mm, rostfritt stål, 1972

700 SEK

Värdering: 2 500 SEK

Herrarmbandsur, Omega Seamaster Chronometer F300, referens 198.001, 36 mm, rostfritt stål, ca 1972

Boett
Ca 37 mm exkl. krona (42 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, signerad krona, signerat plexiglas

Urtavla/visare
Mörkblå urtavla, applicerade stavindex i vitt, datumvisning kl. 3, vita visare med lysmassa

Urverk
Stämgaffelurverk, kaliber Omega 1250 (ESA 9162)

Band/länk
Länk i rostfritt stål, 18 mm, ej original

Serienummer/Boettnummer
34794479

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Fastighet Sunne Grava 7:1

Värdering: -

Bud: 145 000 SEK

Slutar om 11 timmar 40 minuter

DAMARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 22 g

Värdering: 6 000

Bud: 9 200 SEK

Slutar om 14 timmar 40 minuter

Karaff, Nachtmann Punk, 2000-tal

Värdering: 800

Bud: 100 SEK

Pelarbord. 1800/1900-talet.

Värdering: -

Bud: 80 SEK