Auktioner Klockor & Ur Rolex GMT-Master II, 40 mm, rostfritt stål, 2013

Bilder Rolex GMT-Master II, 40 mm, rostfritt stål, 2013

Rolex GMT-Master II, 40 mm, rostfritt stål, 2013

61100 SEK

Värdering: 110 000 SEK

Herrarmbandsur, Rolex GMT-Master II, 40 mm exkl. krona, referens 116710LN, rostfritt stål, keramisk vridring, ca 2013

Boett
Ca 36 mm exkl. krona (48 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett (Oyster), skruvad signerad krona, safirglas med datumbubbla

Urtavla/visare
Svart urtavla, applicerade index i vitguld, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa, kontrasterande grön GMT-visare

Urverk
Automatiskt, kaliber Rolex 3186

Band/länk
Oysterlänk i rostfritt stål, 20 mm, original

Serienummer/Boettnummer
87O8U818

Tillbehör
Ytter- och innerbox, instruktionsböcker, tag, två extra länkbitar, certifikat daterat april 2013

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Fastighet Sunne Grava 7:1

Värdering: -

Bud: 145 000 SEK

Slutar om 11 timmar 32 minuter

DAMARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 22 g

Värdering: 6 000

Bud: 9 200 SEK

Slutar om 14 timmar 32 minuter

Karaff, Nachtmann Punk, 2000-tal

Värdering: 800

Bud: 100 SEK

Pelarbord. 1800/1900-talet.

Värdering: -

Bud: 80 SEK