Auktioner Keramik & Porslin Speceriburkar och koppar.

Bilder Speceriburkar och koppar.

Speceriburkar och koppar.

2 timmar 5 minuter

2024-11-17 17:17

0 SEK

Värdering: - SEK

Speceriburkar:
Höjd ca 19cm.

Bruksslitage.

Sweakronan Auktioner

Tråstad Västergården 512
591 93 Motala

daniel.nord@sweakronan.se
0141-75 39 60

Böcker om flamskvävnad, skånsk allmoge mm, 5st

Värdering: -

Bud: 0 SEK

FIGURINER, 5 st, bl.a. Bing & Gröndahl, Nao

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Västmanland

GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal

Värdering: 1 500

Bud: 1 100 SEK

Böcker om mattor, 5st

Värdering: -

Bud: 0 SEK