Auktioner Keramik & Porslin Porslin set märkta Walbrzych, Made in polen.

Bilder Porslin set märkta Walbrzych, Made in polen.

Porslin set märkta Walbrzych, Made in polen.

Värdering: - SEK

Porslin set kaffekoppar och fat märkta Walbrzych, Made in polen. Största Diameter 12cm. 8st fat 10st koppar

Sydklippet auktioner

Strandridaregatan 8
231 61 Trelleborg

info@sydklippet.se
+46 700 55 58 66

EMMA SILVESTRIS, skål, lackerad metall, "Mediterraneo", Alessi, Italien, 2005

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 10 timmar 21 minuter

ARMBAND, 18k guld, Borgila Stockholm 1993, tot vikt ca 19,5 g

Värdering: 10 000

Bud: 11 000 SEK

Slutar om 10 timmar 23 minuter

KÉVORK ZABOUNIAN (född 1933), färglitografi, signerat och numrerat 162/165

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 10 timmar 25 minuter

AMI KATZ, vas/ljuslykta, glas och mässing, "Fanny", Klong, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 250 SEK

Slutar om 10 timmar 27 minuter