Auktioner ARMBAND, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft

Bilder ARMBAND, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft

ARMBAND, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft

16 timmar 35 minuter

2024-11-06 18:02

Värdering: 400 SEK

Stel armring med ametist, svenska stämplar AMS 1961 (innerdiameter ca 63 mm) samt armband med filigranarbete (längd ca 18 cm)

RING, 14k guld, med blå stenar, tot vikt ca 2,4 g

Värdering: 1 600

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 16 timmar 33 minuter

Keramik Upsala Ekeby, Mari Simmulson & Göran Andersson, 2 delar 1960-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 16 timmar 34 minuter

Turkos vas, Kosta Boda "Minos", Bertil Vallien

Värdering: 800

Bud: 300 SEK

Slutar om 16 timmar 35 minuter

Värdering: 400

Bud: 0 SEK