Bilder Parti Kina, 1900-tal
Dryckeskrus stengods med målad reliefdekor och silverpropp, cloisonne-vas och skål på träsockel, höjd inkl sockel 9 -23 cm, diam 15,5 cm, bruksslitage, färgbortfall.
Slutar om 2 timmar 47 minuter
Slutar om 2 timmar 48 minuter