Bilder Eugen Trost Gefle/Uppsala Ekeby
6 tekoppar med fat "Zebra", formgivna 1955, flintgods, höjd 8 (en kopp med smärre fotringsnagg, en kopp med smärre glasyrslitage)
Slutar om 8 timmar 30 minuter