Bilder Supkalk, skål, bägare, silver, 1800/1900-tal.
Supkalk, skål, bägare, silver, 1800/1900-tal.
Skål Gustav Wikström, Göteborg, år 1927.
Supkalk ostämplad. Testad. Invändigt förgylld. Graverad 1817.
Pokal Nils Wendelius, Uppsala, 1830.