Auktioner SERVISPORSLIN, 15 delar, Teichert, Meissen, 1900-talets första hälft

Bilder SERVISPORSLIN, 15 delar, Teichert, Meissen, 1900-talets första hälft

SERVISPORSLIN, 15 delar, Teichert, Meissen, 1900-talets första hälft

1 timme 33 minuter

2024-11-16 18:52

1400 SEK

Värdering: 2 500 SEK

Bestående av två skålar på fot, höjd ca 14,5 cm, diameter ca 19-23 cm, tallrikarnas diameter ca 18,5 cm, stämplade MEISSEN

PARTI SKÅLAR + ÄGGKOPPAR, Samuel Johansson, Arvika, Dia: 23cm, Nagg förekommer

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Bordstabletter, 2 sorter bl.a. Pimpernel

Värdering: 300

Bud: 50 SEK

parti LP-SKIVOR

Värdering: -

Bud: 1 250 SEK

Taklampa, 1950-tal, mässing med glaskupor, diameter 75 cm

Värdering: 600

Bud: 50 SEK