Bilder VAS, silver, Stockholm 1954, vikt ca 365 g
Slät konisk form, godronnerad fotring, invändigt förgylld, stämplar EAC, höjd ca 16 cm
Slutar om 4 timmar 1 minut
Slutar om 4 timmar 1 minut
Slutar om 4 timmar 1 minut
Slutar om 4 timmar 1 minut