Bilder JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983), etsning och färgakvatint, signerad och numrerad XXV/L
JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983), etsning och färgakvatint, signerad och numrerad XXV/L
Komposition, ur ”Le marteau sans maître”, 1976, bladsorlek ca 44 x 66 cm
(Litteratur Dupin 956)