Auktioner Klockor & Ur Enicar, 19 mm, 18k guld, 60-tal

Bilder Enicar, 19 mm, 18k guld, 60-tal

Enicar, 19 mm, 18k guld, 60-tal

2 timmar 27 minuter

2024-11-24 18:30

11600 SEK

Värdering: 8 000 SEK

Damarmbandsur, Enicar, 19 mm, 18k guld, ca 1960-tal

Boett
Ca 19 mm exkl. krona (24 mm lug-to-lug), 18k guld, klämboett, ej signerad krona, mineralglas

Urtavla/visare
Guldfärgad urtavla, applicerade stavindex guldfärgade visare med svarta inlägg

Urverk
Manuellt

Band/länk
Länk i 18k guld, ca 9 mm

Serienummer/Boettnummer
693 04 02

Bruttovikt
25,1 gram

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Bordslampa, keramik, Hia

Värdering: -

Bud: 0 SEK

FOTOGENLAMPA, Äldre, H: 39cm

Värdering: -

Bud: 300 SEK

TAKLAMPA/KRISTALLAMPA

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Sigill, replika

Värdering: -

Bud: 0 SEK