Bilder Taklampa, grönt glas, 60-tal, diameter 30 cm
Taklampa, grönt glas, 60-tal, diameter 30 cm
Taklampa, grönt överfångsglas med gulddekor, ca 1900-talets mitt, diameter 30 cm