Auktioner Keramik & Porslin Mona Morales-Schildt, Kosta, "Ventana", vas i glas

Bilder Mona Morales-Schildt, Kosta, "Ventana", vas i glas

Mona Morales-Schildt, Kosta, "Ventana", vas i glas

1400 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Genomslipat underfång i bärnstensfärg med dekor liknande fönster.

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

FRANCOIS MORELLET (1926-2016), färgserigrafi, signerad och numrerad 71/300

Värdering: 2 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 3 timmar 59 minuter

Skänk, furu, avlutad

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 timmar 59 minuter

Sideboard, valnöt, 1940-tal

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar

Vitrinskåp, med blyinfattat glas och gråmålat med blå insida

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar