Bilder 2st kontorsstolar Engelbrechts Kevi 2533
Klassiska kontorsstolar från Engelbrechts, modell Kevi . Modellen designades redan 1958 av Jørgen Rasmussen och är en av de första kontorsstolarna med hjul som kunde röra sig fritt i alla riktningar.
Bra skick men mindre repor/märken kan förekomma. Smärre slitage. Höj- och sänkbar. Snurrfunktion. Justerbart ryggstöd.
Slutar om 17 timmar 53 minuter