Bilder Vas Kina
Kang-Hsi 1662-1722, blåvit underglasyrdekor, oglaserade hänklar, bottenmärke, etikettmärkt Wayland Wieslander, höjd 27 (mynning med konstlagning, fotring med naggar)
Slutar om 2 timmar 59 minuter