Bilder Fiol med stråke sent 1800-tal
märkt 1891, intarsiadekor delvis pärlemor, samtida låda i trä med karvsnitt, längd 60 (lådan med avslag och maskstungen, saknas ett fäste vid låsningen, fiolen med smärre nagg)
Slutar om 3 timmar 5 minuter