Bilder BORDSPENDYL, förgylld brons, möjligen Sevrès, Frankrike, 1800-tal
Vitemaljerad urtavla, infällda porslinsplattor med dekor av kerub och blommor, krönt av ödla, mus, fågel och fågelbo, urverket märkt 6602, nyckel och pendel finns, höjd ca 34 cm
Slutar om 13 timmar 30 minuter