Bilder Soffbord Nordiska Kompaniet, 1920-tal
Antikt soffbord från Nordiska Kompaniets möbelverkstäder i Nyköping. Lackerad ek, med spiralsvarvade kopplade ben. Brickmärkt.
Vanligt brukslitage. Enstaka repor och märken på benen. Toppskivan är i utmärkt skick.
Slutar om 9 timmar 9 minuter