Bilder 4 st fåtöljer Walter Knoll FK Chair
Grupp med 4 st fåtöljer, modell FK Chair i svart läder. En modern ikon inom minimalistisk möbeldesign. Formgiven av Jørgen Kastholm och Preben Juul Fabricius för Walter Knoll. Nypris ca 50 000 kr/st.
Normalt bruksslitage i framkant på stolarna, se detaljbilder.
Slutar om 9 timmar 54 minuter