Bilder 4st Barpallar LMV Lammhult Pyramid
4st barpallar från Lammhults Mekaniska Verkstad (LMV). Ingår i stolserien Pyramid. Originalet till Lammhults nylanserade veration, Taburett barpall.
Stativ i förkromade stålrör, sitts i formpressat polerat trä. Etikettmärkt. 1900-talets mitt/andra hälft. Staplingsbar.
Slitage, repor och färgfläckar. Charmig patina. Hela och stabila. Nya tassar.
Slutar om 7 timmar 51 minuter
Slutar om 7 timmar 51 minuter