Bilder Vaser 5 stycken samt 2 lock Kina
Qingdynastin 1800-tal, kanton, polykrom emaljdekor delvis förgylld, höjd 23-32 (locken med naggar, en vas med mynningsspricka, övriga vaser med konstlagningar) (5)
Slutar om 6 timmar 57 minuter