Auktioner Guld, Silver & Smycken Sockerskål med lock gustaviansk

Bilder Sockerskål med lock gustaviansk

Sockerskål med lock gustaviansk

400 SEK

Värdering: - SEK

silver, Pehr Zethelius Stockholm 1796, gallerfot på kulfötter, liv med reliefdekor delvis förgylld, motiv av figur och hus, uppsvängda hänklar, lockknopp i form av pinjekotte, vikt 592 gram, höjd 24, bredd 21

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

Stig Olsson, Gouache

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 30 minuter

Gösta Grähs, skulptur

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 30 minuter

Hans-Agne Jacobsson, Taklampa

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 30 minuter

Rune Jansson, Olja på duk

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 30 minuter