Bilder TERRIN MED LOCK, porslin, "Peking", Gustafsberg, tidigt 1900-tal
TERRIN MED LOCK, porslin, "Peking", Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Förgylld och brun dekor, längd 29 cm
Konditionsrapport - Smärre åldersrelaterat slitage