Bilder Hylla med border

Hylla med border

Utropspris: 50 SEK

Utförsäljning av tidigare Järnaffär i Tibro, kommer säljas i omgångar med flera auktioner.

Visning bokas senast torsdag den 16onde.
Auktion 19onde kl. 15.00
ENDAST Utlämning fredag 24e, 14-16.

Gbg Auktion

Tagenevägen 68
425 37 Hisings kärra, Göteborg

SKÅL PÅ FOT, trä, 1900-tal

Skuren dekor i form av laxar, höjd ca 15, längd 54 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 200 SEK

Slutar om 11 timmar 20 minuter

BORDSUNDERREDE, till ståbord, Byarum, 2000-tal

Sandgjuten aluminium, höjd 106 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 450 SEK

Slutar om 11 timmar 22 minuter

FÅTÖLJER, 1 par, "Stripe", Skandiform

Stomme i böjträ, fast stoppad klädsel av textil, vit lackerad benställning, sitthöjd ca 43, höjd 76 cm

Utrop: 0 SEK

Bud: 200 SEK

Slutar om 11 timmar 24 minuter

BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark

Fanerat, oval form, spännben, höjd 70, 115 x 230 cm Konditionsrapport - Skiva med smärre repor och märken

Utrop: 0 SEK

Bud: 1 800 SEK

Slutar om 11 timmar 26 minuter